ARCHIWUM

Drużyny Legii Warszawa walczyły w Poznaniu
Featured

Drużyny Legii Warszawa walczyły w Poznaniu

W dniach 3-4 lutego dwie nasze drużyny Żaka Młodszego wyjechały do Poznania na mecze ligowe z MUKS WTH Wrocław i PTH Koziołki Poznań.

Pierwszy mecz weekendu odbył się pomiędzy drugą drużyną Żaka i Koziołkami Poznań. Hokeiści z Poznania, pod wodzą nowego trenera, grali zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu i pewnie pokonali naszą drugą drużynę 8:0, dyktując tempo i przeprowadzając liczne ataki.

W kolejnym sobotnim meczu zmierzyła się pierwsza drużyna Legii z zespołem MUKS WTH Wrocław. Od początku spotkania graliśmy bardzo szybko i dokładnie, jednakże drużyna z Wrocławia dzielnie się broniła. Pomimo mnóstwa okazji do strzelenia bramki pierwsza tercja zakończyła się tylko nieznacznym prowadzeniem Legii 2:0. W kolejnych tercjach przyspieszyliśmy, nasze akcje nabrały płynności i finezji, dzięki temu strzeliliśmy jeszcze 11 bramek. Ostateczny wynik: 13:0 dla pierwszej drużyny Żaka.

W niedzielę, w kolejnym swoim meczu, pierwsza drużyna Żaka pewnie pokonała PTH Koziołki Poznań 10:2. Początek spotkania nie zapowiadał takiej dominacji. Graliśmy bardzo dobrze, celnie podając i wyprowadzając liczne ataki. Hokeiści z Poznania mądrze się bronili, wyprowadzając szybkie kontrataki. Pierwsza tercja zakończyła się niespodziewanie wynikiem 0:0. Po przerwie nasza drużyna, podobnie jak w pierwszym meczu, podkręciła jeszcze tempo i szybko strzeliła gole a potem mądrze punktowała rywali, nie dając im najmniejszych szans. W drugiej i trzeciej tercji strzeliliśmy po 5 bramek i pewnie wygraliśmy całe spotkanie 10:2.

W ostatnim meczu weekendu druga drużyna Legii zmierzyła się z Wrocławiem. Niestety, pomimo zaciętego i wyrównanego pojedynku przegraliśmy 4:1.

 

PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji