ARCHIWUM

Legia Warszawa - Żak Młodszy

Toruń pokonany

W sobotę 24 marca pierwsza drużyna Żaka Młodszego zmierzyła się z niepokonanym w lidze zespołem Sokołów Toruń. Nasza drużyna chciała się rywalom zrewanżować za minimalną porażkę w Toruniu 5:4.

Od początku spotkania graliśmy dokładnie, szybko i przede wszystkim odpowiedzialnie w obronie. Nie dawaliśmy hokeistom z Torunia dojść do sytuacji strzeleckich, bardzo skutecznie powstrzymując ich ataki. Narzuciliśmy rywalom swoje warunki gry, celnie ich punktując. Po dwóch tercjach był już wynik 4:0.

Dopiero w trzeciej tercji drużyna z Torunia przebudziła się i próbowała wrócić do gry, strzelając w końcówce spotkania dwa gole. Legioniści jednak nie pozwolili Sokołom na nic więcej. Na 3 sekundy przed końcem meczu przypieczętowali zwycięstwo piątą bramką.