ARTYKUŁY

Young Stars Skills Competition PGE, czyli namiastka NHL na Torwarze

Young Stars Skills Competition PGE, czyli namiastka NHL na Torwarze!

Na kształt konkursu All Stars Weekend w NHL odbyły się na Torwarze zawody Young Stars Skills Competition PGE zorganizowane przez hokejową sekcję Legii Warszawa.

Akademia Hokejowa Legii Warszawa podjęła się wyjątkowego wydarzenia Young Stars Skills Competition PGE na warszawskim lodowisku COS Torwar. W programie zawodów znalazło się kilka szalenie widowiskowych konkurencji. Odbyły się konkursy na najsilniejszy strzał (pomiary przy użyciu fachowej aparatury), konkurs na celność uderzenia, wyścigi na łyżwach, slalomy z kijem i krążkiem oraz pojedynki – bramkarz – napastnik, czyli rzuty karne. 

W zawodach wystartowali zawodnicy kategorii wiekowych żak młodszy i starszy, młodzicy i juniorzy. Poziom zróżnicowany, ale rywalizacja zacięta, bo każdy mógł wykazać się sportowo bawiąc się w najlepsze przy okazji. Wyniki traktowane oczywiście są na serio, stanowiąc punkt odniesienia, swoisty sprawdzian umiejętności do porównania przy najbliższych okazjach. A te już wkrótce. 

W połowie grudnia w Kozerkach odbyła się pierwsza próba siły, szybkości, wytrzymałości i mocy, czyli Off-Ice Young Stars Skills Competition PGE. Te hokejowe konkurencje z ostatniego wydarzenia zostały nieco zmodyfikowane i dostosowane do warunków halowych. Odbyło się również pięć konkurencji – slalom z krążkiem na czas, strzał na bramkę, bieg na czas po kopercie oraz zestaw skoków – zarówno w dal i wzwyż, ale z miejsca. Najbardziej spektakularną okazała się konkurencja podbijania balona, w której wygrywał zawodnik, który najwięcej razy podbił balon w ciągu trzydziestu sekund po każdym podbiciu dotykając rozstawionych po kwadracie słupków.

 

Sponsorem cyklu zawodów Young Stars Skills Competition PGE jest Grupa PGE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji