LEGIA HOCKEY SCHOOLS

legia_hockey_schools_white_600x683px.png

Legia Hockey Schools

Hokej na lodzie to pełen energii i dynamiki, piękny sport. Światowe sukcesy Mariusza Czerkawskiego, Petera Sidorkiewicza czy Krzysztofa Oliwy przyczyniły się do jego popularyzacji w Polsce i choć króluje głównie na półkuli północnej, ma rosnące grono wiernych miłośników również na naszym podwórku. W Legia HOCKEY SCHOOLS oferujemy dzieciom doskonałe warunki do treningów, profesjonalne lodowisko i wspaniałą kadrę szkoleniową, pod której czujnym okiem odkrywane są dorastające, młode talenty.

Naszym głównym celem jest zachęcenie dzieci do aktywnego trybu życia i pokazanie, że ruch może sprawiać mnóstwo radości. Hokej stwarza wprost idealne warunki do zarażenia młodego pokolenia pasją i miłością do sportu. Możliwość zabawy w grze, nauki i dążenia do doskonałości, daje dzieciom i młodzieży mnóstwo satysfakcji, radości i od najmłodszych lat uczy wartości, które zostają z nimi na całe życie.
Legia HOCKEY SCHOOLS to profesjonalny program szkoleniowy, oparty na sprawdzonych wzorcach Kanadyjskiej Federacji wg zasad Mini Hokeja.

Specjalnie dla dzieci

Forma zajęć jest dostosowana do możliwości i potrzeb wiekowych dzieci. Intensywność treningów oraz sprzęt sportowy dobierane są tak, aby dzieci mogły cieszyć się grą i uczyć jej zasad bez barier.

 • Wielkość lodowiska – dzieci grają na mniejszej tafli, dzięki temu nauka jest dla  nich łatwiejsza
 • Krążek – jego wielkości są dobierane zgodnie z możliwościami wiekowymi
 • Kije – wielkość kija dobierana jest do wieku (wzrostu i siły) młodych zawodników

Dzięki temu już małe dzieci, które skończyły 4 lata mogą rozpocząć swoją przygodę z hokejem i zaprzyjaźnić się z nim na dobre.

Kategorie wiekowe, rodzaj krążka, wymiary lodowiska (w stosunku do pełnowymiarowego lodowiska do hokeja):


Zupełnie od początku

Na treningach mali zawodnicy w pierwszym etapie uczą się jazdy na łyżwach, zajęcia mogą więc rozpocząć dzieci, które nie miały wcześniej kontaktu z lodowiskiem. Następnie szkolą swoje umiejętności, doskonaląc technikę jazdy, trzymania kija, drybling, prowadzenie i kontrolę krążka, ćwicząc dynamikę jazdy na łyżwach oraz trenując podania i strzały.

Wszechstronny rozwój

Hokej na lodzie to doskonała forma aktywności, ćwicząca kondycję i sprawność, a ponadto, dzieci trenują w ten sposób koordynację oraz refleks.
Grupy o wyższym poziomie zaawansowania (starsze dzieci) każdy trening kończą mini meczem, podczas którego zawodnicy stawiają swoje pierwsze kroki w prawdziwej rywalizacji na lodzie.

W Legia HOCKEY SCHOOLS dzieci nie tylko uczą się grać w hokeja, ale również przyzwyczajają do regularnej aktywności, ćwiczą koordynację, szybkość ,oraz motorykę, ucząc się zasad fair play i współpracy w zespole. To także doskonała zabawa, podczas której nacisk kładziony jest na wszechstronny rozwój i kształtowanie młodych charakterów.

Legia HOCKEY SCHOOLS to szkoła gry w hokeja na lodzie, której program kierujemy do dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Program opracowany został z myślą o zróżnicowanych grupach wiekowych, jest dostosowany do możliwości motorycznych dzieci.
Podczas treningów dzieci uczą się od podstaw jazdy na łyżwach, oswajają z krążkiem i kijem, a wszystko to po to, aby w kolejnych etapach, doskonaląc swoje umiejętności, nauczyć się grać w hokeja na lodzie. Treningi odbywają się pod okiem fachowej kadry szkoleniowej z ogromnym doświadczeniem pedagogicznym.

Akademia Hokejowa Legia Warszawa

Kto prowadzi zajęcia w Legia HOCKEY SCHOOLS?

Treningi Legia HOCKEY SCHOOLS są prowadzone przez profesjonalnych trenerów z doświadczeniem pedagogicznym. To zawodowcy, którzy przez wiele lat sami uprawiali ten wspaniały sport, dziś koncentrują się na przekazywaniu wiedzy dzieciom i młodzieży.
Program dydaktyczny zakłada nie tylko naukę samej jazdy na łyżwach i techniki gry w hokeja, ale również krzewienie zasad zdrowego współzawodnictwa, ducha sportowej walki, wytrwałości w dążeniu do celu, konsekwencji i rzetelnej pracy nad sobą. To ponadczasowe wartości, które kształtując charakter, wspierają proces wychowawczy dzieci.
Każde zajęcia, oprócz profesjonalnego treningu, są również świetną zabawą i nawiązywaniem relacji, które przeradzają się w wielkie przyjaźnie.


Jak przygotować się do treningów w Legia HOCKEY SCHOOLS?

Na trening Legia HOCKEY SCHOOLS należy zabrać swój strój sportowy. Dziecko może mieć swoje łyżwy, ale jeśli ich nie ma, jest możliwość odpłatnego wypożyczenia na czas treningu; może mieć swoje ochraniacze na łokcie i kolana, ale je również możemy wypożyczyć. Powinno mieć kask, może być rowerowy, ciepłe rękawiczki oraz wodę do picia. Wypożyczenie kompletu ochraniaczy z łyżwami i kaskiem kosztuje jednorazowo 50zł .
Nasi trenerzy (poza łyżwami, kaskiem  i ochraniaczami dla chętnych) wypożyczą dzieciom również kij . A jeśli chciałbyś kupić  nowy kompletny zestaw, służymy pomocą w doborze i zakupie.


Jakie korzyści płyną z uczestnictwa w treningach Legia HOCKEY SCHOOLS?

 • Ogólnorozwojowa edukacja sportowa w wyjątkowo atrakcyjnej formie.
 • Kształtowanie charakteru, koordynacji ruchowej, ćwiczenie kondycji i pielęgnowanie doskonałej formy.
 • Budowanie pięknych wzorców, procentujących przez całe życie, wpajanie zasad fair play w zdrowym współzawodnictwie.
 • Umiejętności pracy w zespole, wartości współpracy, polegania na sobie i wzajemnej pomocy.
 • Nauka jazdy na łyżwach pod okiem najlepszych, wszystko w atmosferze doskonałej zabawy i gier z elementami profesjonalnego hokeja na lodzie.
 • Rozwój sportowy i – dla chętnych – możliwość reprezentowania barw klubowych oraz udział w turniejach odbywających się w całej Polsce.
 • Przynależność do społeczności Legii Warszawa, za którą idzie możliwość rozwoju umiejętności oraz reprezentowania barw klubowych.


 

Akademia Hokejowa Legii Warszawa
ul. Łazienkowska 6A lok. 26, 00-410 Warszawa

Skontaktuj się z nami i umów się na  bezpłatny trening grupowy
e-mail: akademiahokejowa@legia.pl
tel. kom.: +48 664 441 314
www.legiahokej.com

PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji
Fundacja PKO BP - Partner Sekcji
Fundacja PKO BP - Partner Sekcji

PARTNERZY

Forbet sponsor Legia
Fundacja WSG
COS Torwar - Legia
Hokej Legia Warszawa