ARCHIWUM

Legia Warszawa - Żak Starszy

Awans Żaka Starszego do Mistrzostw Polski

To był bardzo udany weekend dla zawodników Żaka Starszego, którzy na lodowisku w Bytomiu wywalczyli awans do finałowego turnieju o Mistrzostwo Polski.

W pierwszym dniu turnieju nasi zawodnicy zmierzyli się z drużyną gospodarzy Polonią Bytom, która była faworytem całego barażu. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, a nasi zawodnicy dzielnie walczyli przez całe spotkanie nie ustępując w żadnym elemencie gry przeciwnikowi. Spotkanie niestety zakończyło się wygraną gospodarzy 5:2.

Drugiego dnia turnieju naszym przeciwnikiem była drużyna UKH Dębica. Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem 7:1.

W niedzielę graliśmy z Zagłębiem Sosnowiec, mecz ten decydował o awansie jednej z drużyn. W lepszej sytuacji była drużyna Zagłębia, której wystarczał remis, my natomiast musieliśmy wygrać. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie, ze sporą przewagą po naszej stronie. Oddawaliśmy dużo strzałów jednak zawodnicy nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Zagłębia. Na początku drugiej tercji chwila nieuwagi kosztowała nas utratę bramki, jednak zawodnicy nie poddawali się i już po kilku minutach doprowadzili do wyrównania. Po dwóch tercjach mieliśmy wynik 1:1, który dawał awans drużynie z Sosnowca. Trzecia tercja rozpoczęła się od kilku kar zawodników Legii, co nie pomagało nam w zdobyciu bramki. Jednak ambitnie grający i nie tracący wiary w zwycięstwo zawodnicy Legii zdobyli upragnioną bramkę na 6 minut przed końcem spotkania. Jak się później okazało była to bramka zwycięska dająca awans do Mistrzostw Polski Żaka Starszego.


Piątek 23 marca
Polonia Bytom - Legia Warszawa 5:2 (0:0,3:0,2:2)
Bramki: Pawela Julek, Rudnicki Aleks 


Sobota 24 marca
AH Legia Warszawa - UKH Dębica 7:1 (3:0,2:0,2:1)
Bramki: Woźniak Maciek 2, Skopiński Piotrek 2, Labiński Jerzyk, Gauvin Franek, Zacharewicz Leon 


Niedziela 25 marca
AH Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0,1:1,1:0)
Bramki; Chmielewski Staś, Skopiński Piotrek 


Zawodnicy, którzy wywalczyli awans do finałowego turnieju:
Bramkarze: Gauvin Antek, Cegliński Janek
Obrońcy: Gajda Tymek, Hooymayer Aleks, Karnicki Borys, Labiński Jerzyk, Lewandowski Wiktor, Nowak-Far Artur, Skopiński Piotrek, Srokosz Tymek
Napastnicy: Chmielewski Staś, Gauvin Franek, Jarmoliński Jędrek, Kawala Mikołaj, Pawela Julek, Rudnicki Aleks, Szeliga Staś, Szymanik Mikołaj, Woźniak Maciek, Zacharewicz Leon

Trenerzy: Tomasz Wołkowicz, Jurek Skopiński


fot. Małgorzata Hofman

Legia Warszawa - hokej

 

Legia Warszawa - hokej

 

Legia Warszawa - hokej

 

PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji
Fundacja PKO BP -  Partner Sekcji
Fundacja PKO BP - Partner Sekcji