ARTYKUŁY

Hokeiści Legii Warszawa U14 mistrzami Polski

Hokeiści Legii Warszawa U14 mistrzami Polski

Zawodnicy Akademii Hokejowej Legii Warszawa zdobyli mistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U14. W finale turnieju w Sanoku pokonali Polonię Bytom 10:1.

- Jechaliśmy na ten turniej jako faworyci i sprostaliśmy zadaniu. Ta drużyna nie przegrała w lidze ani jednego spotkania. Ba, nie przegrała też ani jednego w poprzednim sezonie. Również w fazie grupowej potrafiliśmy narzucić rywalom własny styl gry. Wygraliśmy trzy mecze, w tym jeden – z Łódzkim Klubem Hokejowym – był bardzo zacięty. Z Polonią Bytom było 13:6, a z GKS-em Jastrzębie 16:8. Najtrudniejsze starcie w grupie mieliśmy właśnie z ŁKH. Ponakładało się wtedy wiele czynników, dominowaliśmy, ale nie potrafiliśmy tego przełożyć na bramki. Tę decydującą zdobyliśmy dwie minuty przed ostatnią syreną i skończyło się 4:3 – podsumowywał trener drużyny żaka starszego Tomasz Wołkowicz.

Po wygraniu fazy grupowej zespół przejechał autokarem z Jastrzębia do Sanoka, gdzie miały odbyć się półfinały i mecze finałowe. W pierwszym starciu legioniści pokonali Cracovię 10:2. W drugim półfinale Stoczniowiec Gdańsk uległ Polonii Bytom 5:6. To było bardzo zacięte spotkanie, a rozstrzygający gol padł cztery sekundy przed końcem trzeciej tercji. Wynik ten oznaczał, że Legia w finale miała ponownie zagrać z Polonią.

- Po meczu radość była szalona, ale zawsze jest jeszcze większa, kiedy losy ważą się do samego końca. Legia budowała przewagę od samego początku, więc zawodnicy czuli, że prowadzą, a postawą na boisku utrzymywali się na bezpiecznej pozycji. W trzeciej tercji szansę gry dostali również zawodnicy z czwartej piątki, rezerwowi. Przez cały sezon próbowałem dawać szansę zawodnikom aspirującym, z młodszych roczników. Każdy z nich pozostawił po sobie ślad i dołożył cegiełkę. Udział w finale miał być uhonorowaniem ich wkładu w ten tytuł – tłumaczył trener Tomasz Wołkowicz, który przed dwunastu lat sam grał w barwach seniorskiej Legii Warszawa, a z Unią Oświęcim dwadzieścia lat temu świętował mistrzostwo Polski, po kilkakroć zdobywał Puchar Polski z Podhalem Nowy Targ i GKS-em Tychy. – Muszę przyznać, że ten sukces odczuwam zupełnie inaczej, niż te osiągane przeze mnie w latach kariery zawodniczej. To wspaniała nagroda, za wiele lat poświęcenia dla hokeja i radość, że udaje się przekazać wiedzę młodszym – cieszył się trener Wołkowicz.

 

Mistrzowie Polski U14:

Michał Adamiak, Yelysei Bolkhovitin, Błażej Brzeziński, Mark Fedotov, Kacper Gałczyński, Konstanty Kowal, Petro Kozlov, Tymoteusz Łaniewski, Maksymilian Mączka, Oskar Ornat, Bartłomiej Płóciniczak, Antoni Płóciniczak, Aleksander Ptasiński, Marcel Stępień, Leonard Stolarczyk, Lev Sukhopara, Aliaksandr Viachorka, Anna Zdziechowska, Michał Zieliński, Mikołaj Staszyński, Kajetan Urbanowicz, Marceli Wieczorek.

 

PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji