ARCHIWUM

Relacja z finału PGE Turniej Juniorów Hokeja

Relacja z finału PGE Turniej Juniorów Hokeja

Drużyna Żaka Młodszego zajęła 5 miejsce w finałowym PGE Turnieju Juniorów Hokeja. Rozgrywki grupowe zaczęliśmy od zwycięstwa ze Stoczniowcem Gdańsk 2:1. Graliśmy w tym meczu nerwowo i nieskutecznie, brakowało płynności w grze. Na domiar złego to rywale objęli prowadzenie 1:0. Naszym zawodnikom udało się jednak wrócić do gry, odpowiadając szybkim trafieniem i doprowadzając do remisu. Dzięki tej bramce nasi chłopcy zaczęli grać pewniej i płynniej, czego efektem była zwycięska bramka zdobyta w końcówce meczu.

W kolejnym spotkaniu grupowym spotkaliśmy się z Cracovią Kraków. Po bardzo dobrym i zaciętym spotkaniu ulegliśmy rywalom 0:1, tracąc bramkę parę minut przed końcem spotkania. Nasi zawodnicy do końca walczyli o korzystny wynik stwarzając liczne szanse, niestety bezskutecznie.

W ostatnim meczu grupowym zmierzyliśmy się z faworytem naszej grupy - drużyną GKS Jastrzębie. Graliśmy z wielką determinacją i zaangażowaniem w obronie nie pozwalając drużynie Jastrzębia na płynne akcje. Niestety, podobnie jak w spotkaniu z Cracovią, straciliśmy gola na parę minut przed końcem spotkania i pomimo ogromnego wysiłku włożonego w to spotkanie przegraliśmy 0:1, zajmując ostatecznie 3 miejsce w grupie.

W meczu o 5 miejsce w turnieju zmierzyliśmy się z UKH Unia Oświęcim. Tak jak w poprzednich meczach to rywale objęli prowadzenie, gdy jedna z ich kontr zakończyła się bramką. Jednakże z każdą kolejną minutą narastała przewaga naszej drużyny. Nasi chłopcy grali z wiarą i zaangażowaniem, przeprowadzając coraz liczniejsze ataki na bramkę przeciwnika. Udokumentowaniem naszej przewagi były trzy strzelone gole i pewne zwycięstwo 3:1.

Ostateczna kolejność finału PGE Turniej Juniorów Hokeja:
1. UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok
2. JKH GKS Jastrzębie
3. MOSM Tychy
4. MKS Cracovia Kraków
5. AH Legia Warszawa I
6. UKH Unia Oświęcim
7. GKS Stoczniowiec Gdańsk
8. MKS Sokoły Toruń


fot. Grzegorz Ślemp / PZHL
PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji
Fundacja PKO BP -  Partner Sekcji
Fundacja PKO BP - Partner Sekcji