ARCHIWUM

Barbórkowy Turniej Minihokeja

Barbórkowy Turniej Minihokeja

Drużyna Minihokeja Legii Warszawa (kategorii wiekowa 2009 i młodsi) w dniu 2 grudnia 2017 roku odniosła sukces, wygrywając w pięknym stylu Turniej Barbórkowy MINIHOKEJA pod patronatem sekretarza stanu w Ministerstwie Energii – Grzegorza Tobiszowskiego. Organizatorem turnieju był Klub RTH Zryw w Rudzie Śląskiej.

Drużyna Legii Warszawa pod okiem trenera Pawła Popielarza zagrała w składzie:

 • na bramce: Janek Szymańki – 33

Pierwsza formacja:

 • Stanisław Lewandowski – 15
 • Rusłan Tkaczow – 16
 • Iwo Wieczorek – 17
 • Jan Seremak – 18

Druga formacja:

 • Adam Jurek – 25
 • Andrej Gorelin – 26
 • Janek Gigoła – 27
 • Leon Gers – 28

Trzecia formacja:

 • Tymoteusz Łaniewski – 35
 • Jakub Tołoczko – 36
 • Tymon Wiśniewski – 37
 • Anna Zdziechowska – 38

Faza grupowa:

I mecz: Legia Warszawa – WTH Wrocław

Nasza drużyna wygrała 6 do 1, choć początek spotkania zapowiadał inaczej – że będzie to niezwykle wyrównana rywalizacja. Zaczęliśmy od prowadzenia po golu Andreja Gorelina. Potem nasza drużyna spóźniła zmianę w konsekwencji czego zawodnik WTH Wrocław znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i wykorzystał tę sytuację w 100% zdobywając gola i tym samym doprowadzając do remisu (1 do 1). Nasi zawodnicy nie zrazili się utratą bramki i ruszyli do ataku zdobywając kolejnych pięć bramek – na przemian po dwa gole zdobyli Stanisław Lewandowski i Andrej Gorelin. Przy stanie 5 do 1 szóstego gola dla naszej drużyny zdobył Jakub Tołoczko.

II mecz: Legia Warszawa – Cracovia Kraków

Przez długi okres meczu był remis (0 do 0). Pierwszego gola w tym spotkaniu dla naszej drużyny zdobył Tymoteusz Łaniewski otwierając na korzyść naszej drużyny wynik rywalizacji. Kolejne gole dla Legii zdobywali: Iwo Wieczorek, Adam Jurek, Stanisław Lewandowski, Andrej Gorelin i Adam Jurek. Rywalizacja z Cracovią Kraków zakończyła się zasłużonym zwycięstwem Legii Warszawa 6 do 0.

III mecz: Legia Warszawa – RTH Zryw Ruda Śląska

Mecz z drużyną gospodarza turnieju zapowiadał się na bardzo ciężką rywalizację zwłaszcza, że do tego spotkania obie drużyny w fazie grupowej dwukrotnie zwyciężały. Mecz był niezwykle zacięty. Żadna z drużyn przez długi okres nie mogła zdobyć gola, który dałby prowadzenie w meczu. Wreszcie po pięknej akcji Rusłan Tkaczow zdobył pierwszego gola dla naszej drużyny. Drużyna RTH Zryw odpowiedziała natychmiast doprowadzając do remisu (1 do 1). Drugiego gola dla naszej drużyny zdobył Andrej Gorelin. W końcówce meczu zwycięstwo Legii Warszawa przypieczętował Iwo Wieczorek zdobywając trzeciego gola dla naszej drużyny. Rywalizacja z RTH ZRYW zakończyła się zwycięstwem nad gospodarzem turnieju 3 do 1.

Po trzech meczach drużyna Legii Warszawa z kompletem zwycięstw przeszła do fazy pucharowej.


PÓŁFINAŁ

Legia Warszawa – Podhale Nowy Targ

Przez długi okres meczu i zaciętej rywalizacji było 0 do 0. Dorobek bramkowy naszej drużyny otworzył Tymoteusz Łaniewski zdobywając pierwszą i drugą bramkę. Przy stanie 2 do 0 trzeciego gola dla Legii Warszawa zdobył Andrej Gorelin. Następne gole zdobywali Tymoteusz Łaniewski (zdobywca trzech bramek w tym spotkaniu) i Jakub Tołoczko. Pod koniec spotkania rywale zdobyli jedynego gola – rywalizacja o finał zakończyła się wynikiem 5 do 1 dla Legii Warszawa.


FINAŁ

Legia Warszawa – Polonia Bytom

Wspaniałe otwarcie spotkania – pierwsza akcja meczu i Stanisław Lewandowski po indywidualnej akcji zdobywa pierwszego gola. Nasi zawodnicy uskrzydleni tą bramką ruszyli do ataku i zdobyli kolejne dwa gole – zdobywcą drugiej bramki dla naszej drużyny był Jakub Tołoczko, z kolei trzeciej ponownie Stanisław Lewandowski. Przy stanie 3 do 0 pierwszego gola zdobyli nasi rywale. Sukces naszej drużyny w finale przypieczętował strzelając trzeciego gola w tym spotkaniu Stanisław Lewandowski. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 4 do 1, choć bliskim zdobycia piątego gola na korzyść Legii Warszawa był Leon Gers.

W turnieju dla naszej drużyny gole zdobywali:

Andrej Gorelin i Stanisław Lewandowski - każdy po 6 bramek,

Tymoteusz Łaniewski - 4 bramki,

Jakub Tołoczko – 3 bramki,

Iwo Wieczorek i Adam Jurek – każdy po 2 bramki,

Rusłan Tkaczow – 1 bramka.


Najlepszym zawodnikiem drużyny Legia Warszawa został Stanisław Lewandowski. Wyróżniającym zawodnikiem w drużynie był, debiutujący na turnieju w roli bramkarza, Janek Szymański. Najlepszym strzelcem turnieju został Andrej Gorelin. Dziękujemy klubowi RTH Zryw Ruda Śląska za świetną organizację turnieju i wszystkim zawodnikom poszczególnych drużyn za rywalizację, a naszej całej drużynie dziękujemy za walkę i gratulujemy zwycięstwa.


fot. ©Magdalena Grabowska

PZU - Sponsor Główny Sekcji
PZU - Sponsor Główny Sekcji
Fundacja PKO BP - Partner Sekcji
Fundacja PKO BP - Partner Sekcji