ARCHIWUM

Podsumowanie dwumeczu z UKS Wikingowie Elbląg

W sobotę 25 listopada hokeiści Żaka Starszego KH Legia Warszawa rozegrali na lodowisku Torwar II zaległy dwumecz z kolegami z UKS Wikingowie Elbląg. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 14:3 (3:0 5:2 6:1) dla naszej drużyny. Mecz rozpoczął się nerwowo, co przełożyło się również na kary. Wikingowie wykorzystali nawet podyktowany przez sędziego w 39. minucie rzut karny. Z każdą kolejną minutą gry młodzi legioniści zyskiwali pewność siebie pomimo świetnych obron bramkarskiego duetu z Elbląga. W meczu mocno zaznaczyli swoją obecność Aleksander Rudnicki (5 bramek i 1 asysta), Jerzy Labiński (1 bramka i 4 asysty) oraz Stanisław Chmielewski (1 bramka 3 asysty).

W drugim meczu przewaga Legii była już zdecydowana. Goście sporadycznie pojawiali się w naszej tercji obronnej, a nasi bramkarze Jan Cegliński i Antoni Gauvin zachowali czyste konto. Ponownie dał o sobie znać tercet Chmielewski (3 bramki i 5 asyst), Labiński (2 bramki i 6 asyst), Rudnicki (4 bramki i 2 asysty).

Dziękujemy zawodnikom i trenerowi Jerzemu Skopińskiemu za walkę i dobry dwumecz. Już 09-10 grudnia kolejny dwumecz z Wikingami, tym razem na ich lodzie w Elblągu.

Po rozegraniu 8. meczów drużyna Żaka Starszego KH Legia Warszawa zajmuje 3. miejsce w tabeli z 6 punktami przewagi nad ŁKH Łódź i taką samą stratą do GKS Stoczniowiec Gdańsk.